Кримінальне провадження це процесуальна діяльність органів досудового розслідування, слідчого, прокурора, слідчого судді і суду у зв’язку з вчиненням кримінального правопорушення.

У такому розумінні термін «кримінальне провадження» є синонімом терміна «кримінальний процес», що традиційно використовується у науковій літературі і визначається як «врегульована кримінальним процесуальним законом діяльність органів досудового розслідування, прокуратури і суду за участю фізичних та юридичних осіб, спрямована на розслідування кримінальних правопорушень, викриття осіб, які їх вчинили, здійснення правосуддя у кримінальному провадженні (кримінальній справі), а також вирішення питань, пов’язаних з виконанням судових рішень».

Безпосередньо КПК України визначає кримінальне провадження як «досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв’язку із вчиненням діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність»(п. 10 ч. 1 ст. 3)

Кримінальне провадження здійснюється стадійно. Виділяють наступні стадії кримінального провадження:

 • внесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
 • досудове розслідування;
 • підготовче судове засідання;
 • судовий розгляд і ухвалення судового рішення за його результатами;
 • апеляційне провадження;
 • касаційне провадження;
 • перегляд судових рішень Верховним Судом України;
 • перегляд судових рішень за ново виявленими обставинами;
 • виконання судових рішень.

В сучасній Україні будь – хто і в будь – який  може потрапити у неприємну ситуацію, коли  він стає або може стати  суб’єктом  кримінального провадження, він підозрюється у скоєнні злочину чи йому пред’явлені обвинувачення , або він є потерпілим від скоєння злочину чи є свідком у кримінальному процесі.

Що робити у такій ситуації ? В першу чергу не потрібно впадати у паніку. Також немає  сенсу чекати і плекати надію, що поліція, прокуратура і суд самостійно  розберуться в ситуації  і Ваші права  будуть належним  чином захищені.

Кримінальне провадження – це не міф, а реальність з якою може зіткнутися хто завгодно.

Затягування справи, незаконне обвинувачення у злочині, «вибивання» зізнання правоохоронними органами  є реальністю.

 

Нажаль, фактично будь – яке кримінальне провадження   містить в собі  помилки, перекоси і вірогідні фальсифікації.  Бажання  найскоріше „спихнути”  кримінальне провадження, а іноді і  особиста чи системна зацікавленість слідчого, прокурора а іноді  і судді  призводить до  порушення основних принципів , які забезпечують   справедливість  і захист  прав і законних інтересів людини.

ДТП з потерпілими, економічні злочини, нанесення тілесних ушкоджень – це все ситуації, в яких повинен бути присутнім адвокат.

У  слідчого завдання – посадити, а не об’єктивно розібратися в ситуації, у адвоката – захистити ( не допустити порушення прав особи, яку він захищає) .

На практиці в даний момент в системі відправлення правосуддя і розслідування кримінальних справ, проблем більше ніж рішень.

Пам’ятайте, що єдиною реальною особою, яка зможе захистити Вас і Ваші права  в кримінальному  процесі  є адвокат.

Чому адвокат, а не юрист ?

Різниця між адвокатом і юристом в тому, що тільки перший може представляти і захищати Вас в кримінальному процесі, а просто юрист  такої можливості і права не має.

Для того, щоб стати адвокатом юрист повинен  скласти  серйозний іспит лише  після 2-х років юридичної практики. Після іспиту  пройти складне і розгалужене стажування.

Тому, якщо Ви розумієте, що є велика ймовірність  того, що ви станете суб’єктом кримінального провадження однозначно Ваші інтереси повинен представляти адвокат.

Він буде корисний і в разі, якщо слідчий «затягує» кримінальне провадження. Це – досить часта ситуація і, на жаль, закон надає мінімальну кількість інструментів для впливу на слідчого. Такий алгоритм можливий тільки шляхом подання позовної заяви до суду на бездіяльність слідчого. А цим однозначно повинен займатися фахівець.

Аналіз судової практики свідчить про те, що судді в більшості випадків керуються саме первинними словами обвинуваченого або потерпілого.

 По-цьому, якщо не впевнені, краще не давати пояснень і не підписувати нічого взагалі, посилаючись на погане самопочуття. І пам’ятайте, що згідно ст.63 Конституції України Ви не несете відповідальності за відмову давати пояснення або показання щодо себе, своїх членів сім’ї або близьких родичів.

Саме адвокат  надасть Вам своєчасний і  кваліфікований захист.

Пам’ятайте! Чим раніше Ви звернетеся до професійного адвоката, тим більша ймовірність благополучного вирішення Ваших проблем.

Адвокат у кримінальних справах – це фахівець, від правильних і точних дій якого в подальшому залежить Ваша доля, якщо Ви стали фігурантом кримінальної справи. У Києві, як і в цілому по Україні оперативні працівники та слідчі часто вдаються до брутальних порушень прав громадян в кримінальній справі, застосовують незаконні методи ведення слідства, фізичне і психологічне примушення. Тому послуги кримінальної адвоката в таких випадках є критично необхідними.

 У ситуаціях коли:

 • Був помічений інтерес правоохоронних органів до Вас;
 • Ви отримали виклик на допит до слідчого, прокурора в суд;
 • Проти Вас порушили кримінальне провадження;
 • Ви або Ваші рідні звинувачують у злочині.
 • Ви впевнені в своїй невинуватості і Вас не влаштовують аргументи слідства.
 • Вас затримали працівники правоохоронних органів.
 • Ви маєте потребу в правовій допомозі і є свідком чи потерпілим під час досудового і судового слідства.

Адвокат у крімінальніх справах  уповноважений:

 • на спілкування з підзахисним без будь-яких обмежень;
 • знайомитися з матеріалами справи, докази вивчати і аналізувати їх ;
 • подавати клопотання, ініціювати проведення слідчих дій;
 • подавати скарги на дії ( бездіяльність) слідчого и прокурора;
 • буті присутнім та надавати необхідну правову допомогу під час допиту підзахисного, свідка, потерпілого;
 • збирати докази невинності / винності Клієнта і подавати їх слідству;
 • отримувати копії рішень слідчого, прокурора, слідчого судді, судді під час досудового слідства  та судового розгляду та готувати та подавати  апеляційні , касаційні скарги на них и т.д.

Перелік послуг адвоката у кримінальних  провадженнях досить великий, наведу тільки  основні и найістотніші з них:

 1. Аналіз СУДОВОЇ перспективи кримінального провадження. Детально розберемо Вашу ситуацію, вивчимо документи, зважимо всі «за» и «проти», чесно и дохідліво пояснити всі можливі варіанти результату справи і спосіб вирішенню проблеми;
 2. Консультування, розробка тактики и стратегії захисту. Надання детальної консультації з усіх питань на підставі АНАЛІЗУ справи. Підготовка поетапного і детального плану захисту;
 3. Підготовка правових документів, заяв, СКАРГ, клопотань. Розробка і подача всі необхідних процесуальних документів для ефективного захисту під час кримінального провадження.
 4. Участь під час проведення з Клієнтом слідчих дій. Повний супровід правовий супровід під час проведення всіх слідчих дій, контроль дотримання законності та прав Клієнта, оперативніше реагування на виявлені порушення;
 5. Правова допомога та повний правовий супровід Свідкові ;
 6. Представлення інтересів потерпілого. Захист прав потерпілого в кримінальному провадженні, збір доказів, проведення адвокатського розслідування, підготовка цивільного позову для відшкодування потерпілому заподіяної шкоди;
 7. Захист підозрюваного, обвинуваченого на всіх стадіях справи. Комплексна ефективний захист від кримінального переслідування, проведення паралельного адвокатського розслідування, збір доказів і допит свідків, ініціювання слідчих дій, розробка і подача всіх необхідних документів, оперативне виявлення порушень і оскарження дій слідчого і прокурора, участь під час допиту, слідчого експерименту, очних ставок, на судових засіданнях і т.д.
 8. Підготовка і подача апеляції і касації на вирок. Ініціювання перегляду кримінальної справи в апеляційному та касаційному суді, зміна вироку в бік скасування або пом’якшення покарання.

В мене є значний позитивний досвід захисту законних прав та інтересів під час кримінального провадження, як  з боку особи, яка підозрюється у кримінальному правопорушенні, так і з боку  осіб , які  є потерпілими від злочину.

Я готовий допомогти кожному, хто притягується до кримінальної відповідальності або особі, потерпілому від кримінального правопорушення, знайти вихід із найскладнішої ситуації, вибрати правильний напрямок, знайти правильні методи і способи захисту або представництва виключно в Ваших інтересах, і звичайно ж в рамках закону, досягти найбільш позитивного результату для Вас у максимально  можливі  короткі терміни!!

Я гарантую індивідуальний підхід до вивчення будь-яких матеріалів  кримінального провадження , оскільки кожен випадок унікальний.

Я допоможу Вам в складній ситуації.

З повагою,  адвокат Цимбалюк Сергій Валеріанович