Справа про адміністративне правопорушення це впорядкована сукупність матеріалів, які документують обставини адміністративного правопорушення та містять відомості про результати розгляду питання пропритягнення особи до відповідальності за адміністративне правопорушення (проступок), оскарження результатів [такого] розгляду (факультативно), а також матеріали про виконання постанови про накладенняадміністративного стягнення.

Розгляд справи про адміністративне правопорушення має декілька стадій:

 • Порушення (заведення) справи про адміністративне правопорушення;
 • Розгляд справи;
 • Винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення;
 • Оскарження рішення по справі про адміністративне правопорушення і його перегляд;
 • Виконання постанови у справі про адміністративне правопорушення.

Кожній з цих стадій відповідає, як правило, окремий процесуальний документ (протокол про адміністративне правопорушення, постанова у справі про адміністративне правопорушення, матеріали про виконання постанови у справі про адміністративні правопорушення тощо), що є частиною справи про адміністративне правопорушення.

Порядок формування та проходження (руху, розгляду) матеріалів у справах про адміністративні правопорушення визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення та відомчими інструкціями (порядками, положеннями), затвердженими органами, уповноваженими розглядати справи про адміністративні правопорушення.

У додатках до вказаних відомчих інструкцій (порядків, положень) можуть також міститися зразки (бланки) протоколу про адміністративне правопорушення та постанови про адміністративне правопорушення.

Зміст та принципи моєї правозахисної діяльності під час захисту Клієнта у справах про адміністративне правопорушення

У своїй 17 річний правозахисній діяльності, яздійснював захист законних прав та інтересів фізичних осіб у 65 справах про адміністративне правопорушення.Цесправи пов’язані зпорушенням правил дорожнього руху, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння,в економічній сфері (фінанси, податки, збори), у галузі будівництва, підприємницької діяльності, у сфері охорони довкілля та земельних ресурсів і т.д.

Процент виграних мною справпро адміністративне правопорушення становить85 % .

В процесізахисту законних прав та інтересів Клієнта у справах про адміністративного правопорушення список питань, що розглядаютьсямною дуже великий.
В процесі правозахисної діяльностіз питань захисту осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності, захисту законних прав та інтересівпотепрілих відпротиправних дії чи бездіяльності, які містять ознаки складу адміністративного правопорушення я аналізую найрізноманітніші і заплутані ситуації, визначаю і зазвичай знаходжушляхи їх оптимального вирішення.
В процесі захисту Клієнтів, я надаю їм ефективний інструмент вирішення сформованих ними проблем ізабезпечую захист їх прав і законних інтересів усправах про адміністративне правопорушеня.

Мої послуги , як адвоката у справа про адміністративне правопорушеннявключають:

 1. Ознайомлення з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, оцінка перспектив ведення справи;
 2. Вибір та визначення стратегії ведення справи про адміністративне правопорушення;
 3. Збір і подання суду додаткових доказів у справі про адміністративного правопорушення;
 4. Виклик в судове засідання працівників поліції або інших посадових осіб, якісклали протокол про адміністративне правопорушення;
 5. Пошук, виклик і опитування свідків у справі про адміністративне правопорушення;
 6. Виявлення процесуальних порушень допущених при оформленні справи про адміністративне правопорушення;
 7. Оскарження рішення суду у справі про адміністративне правопорушення;
 8. Захист прав та інтересів клієнта у всіх судових засіданнях, як у присутності Клієнта, так і за його відсутності;
 9. Оскарження постанов про накладення адміністративного стягнення

З повагою,  адвокат Цимбалюк Сергій Валеріанович